Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

08.12.2022

На празникот на Св. Климент охридскиот чудотворец, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.