Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

28.11.2021 Интервју со Митрополитот борисполски и броварски г. Антониј од Украинската Православна Црква

26.11.2021 Прославен именденот на Архиепископот охридски Јован

22.11.2021 Прославa на храмовата слава на параклисот Свети Нектариј Егински во Скопје

21.11.2021 На празникот на Св. архангел Михаил и останатите небесни сили Архиепископот Јован служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола

14.11.2021 Во 21-вата недела по Педесетница Архиепископот охридски Јован служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола

07.11.2021 Во 20-тата недела по Педесетница, Архиепископот Јован служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола

01.11.2021 Прослава на празникот на Светиот Прохор Пчински