Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

26.11.2011 Прославени именденот на Архиепископот г.г. Јован и славата на Ставропигијалниот манастир „Свети Јован Златоуст” во Нижеполе

13.11.2011 Во дваесет и втората недела по Педестница, Архиепископот Јован служеше во соборната црква на бачката епархија „Св. Георгиј“, во Нови Сад

10.11.2011 Ктиторска слава во Пеќската Патријаршија

07.11.2011 Излезе од печат црковниот календар за 2012 год. на Архиепископијата охридска и Митрополија скопска

06.11.2011 Во дваесет и првата недела по Педесетница, Архиепископот Јован служеше во храмот Успение на Пресвета Богородица, во населбата Певка во Солун