Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

15.09.2019

Во 13-тата недела по Педесетница, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополитот скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.