Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

13.06.2021

Во неделата на светите Отци на Првиот Вселенски Собор Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.