Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

23.05.2021

Во Неделата на Раслабениот, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.