Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

27.02.2011 Во месопусната недела Архиепископот охридски г.г. Јован служеше во храмот „Св. Параскева“, во Верија

20.02.2011 Во неделата на блудниот син, Архиепископот Јован служеше во храмот „Св. Атанасиј“, во населбата Неа Магнисија во Солун

13.02.2011 Во неделата на митарот и фарисејот, Архиепископот Јован служеше во храмот „Успение на Пресвета Богородица” во Синдос

12.02.2011 На споменот на светите три Ерарси, Епископот стобиски г. Давид служеше во Ставропигијалниот манастир „Св. Јован Златоуст“, во Битола

07.02.2011 На денот на споменот на св. Григориј Богослов, Епископот брегалнички г. Марко служеше во Ставропигијалниот манастир „Св. Јован Златоуст“, во Битола

06.02.2011 Во триесет и седмата недела по Педесетница, Архиепископот Јован служеше во храмот „Свети Апостол и Евангелист Јован“, во населбата Метеора, во Солун

03.02.2011 На денот на споменот на свети Максим Исповедник, се служеше во параклисот нему посветен, во Ставропигијалниот манастир „Св. Јован Златоуст“, во Битола